foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termíny klubových testací a retestací HV 2022

Prodloužení testací historických vozidel

Život mezi veterány. Setkání s předsedou klubu.

Logo Cesky Rozhlas Ostrava

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

News 2014 02 08Jsme již ve věku, kdy si s hračkami nehrajeme (nebo alespoň ne tak často…). Ale láska k autům, starým i novým v nás stále zůstává. Bohužel ne každý si dokáže splnit své dětské sny a pořídit si např. své vysněné auto. A tak když už to nevyjde v měřítku 1:1, je tu ještě možnost začít sbírat modely aut nebo motocyklů. Není to sice adekvátní náhrada, ale má to i své pozitivní stránky - není to až tak finančně náročné a určitě to nezabere tolik místa…   

A právě pro tyto fanoušky a sběratelé modelů je největší světovou výstavou Veletrh hraček v německém Norimberku. Letošní již 65. ročník Spielwarenmesse se konal ve dnech 29. ledna až 3. února. Expozice zabrala 17 velkých výstavních hal, a ačkoliv se jedná o veletrh hraček, je zde dětem vstup zakázán! Vstup je povolen mladistvým až od 16 let.

Veletrh je rozdělen do mnoha produktových skupin, jako např. modelářství, hobby, modelové železnice s příslušenstvím, technické hračky, výchovné hračky a pomůcky, akční hračky, panenky, plyšové hračky, hry, knihy, výuka a experimentování, multimédia apod.

Pro veteránisty byla určitě nejzajímavější expozice modelů aut a motocyklů, které zde představovaly věhlasné firmy jako CMC, AutoArt, Ixo, Brumm, Ebbro, Minichamps, Kyosho, Norev, Schuco, Premium Classixxs, Otto, Spark a mnoho dalších. Nechyběly zde ani české firmy Abrex a Foxtoys. A mezi modely mohli návštěvníci vidět i tatrovky, škodovky a třeba populární Velorex z filmu Vrchní, prchni.

Další info a foto:

www.foxtoys.cz/image/Vystavy/Fotky%20Nrb%202014/index.htm
www.auto-und-modell.de/pages/aktuell/1187/Spielwarenmesse-2014-Der-Massstab-143/
www.auto-und-modell.de/pages/aktuell/1380/Spielwarenmesse-2014-Die-Massstaebe-118-und-groesser/