foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

News 2013 03 23S hlubokým zármutkem oznamujeme všem příznivcům značky Tatra, že dne 7.3.2013 odmávl šachovnicový praporek životní maratón ve věku 83. let - panu Stanislavu Hajduškovi.

Pan Stanislav Hajdušek patřil k největším osobnostem soutěžního sportu a to nejen v Tatře. Svou sportovní činnost začínal jako pilot bezmotorových větroňů, ale jeho srdce však bylo zadáno pro automobily, které mu již v mládí učarovaly.

Byl uznávaným soutěžním jezdcem a zejména vyhledávaným navigátorem v době, kdy byl členem soutěžního týmu Tatry Kopřivnice. Byl také výborný mechanik a dovedl si s každým problémem v průběhu automobilové soutěže poradit. Jako velmi dobrý řidič dokázal bez problému vystřídat svého jezdce a po takovém partnerovi na sedadle navigátora toužil každý soutěžní jezdec, který chtěl vítězit.

Stanislav Hajdušek však po téměř celou dobu, kdy reprezentoval Tatru v automobilových soutěžích, usedal na sedadlo navigátora v soutěžní šestsettrojce vedle svého dlouholetého kolegy Adolfa Veřmiřovského. V tomto složení dosáhlo toto soutěžní duo vynikajících úspěchů nejen v domácích automobilových soutěžích, ale především na tratích mezinárodních maratonů. Stručně řečeno, Standa, jak ho jeho kolegové oslovovali, byl člověk, který uměl.

Byl důstojným rádcem svým třem synům, kteří vlastní závodní speciál Tatra Ecorra Sport V8 pro rychlostní závody a jeho soutěžní Tatru T2-603 B5 z roku 1967 pro závody historiků. Předával jim své bohaté zkušenosti a dovedl je pochválit, když sklízeli úspěchy a to nejen na závodních tratích. A nejvzácnější je to, že takový byl až do posledních chvil svého života.

My jsme měli to štěstí, že jsme v Závodě do vrchu v Ostravě - Plesné mohli v roce 2001 přivítat nejen pana Stanislava Hajdsuška st., ale i jeho tři syny - Standu, Zdeňka a Jaromíra s jejich tatrováckými závoďáky.

Čest jeho památce.

foto clanek 026