foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termín klubové testace a retestace HV v roce 2024

Prodloužení testací historických vozidel

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

Život mezi veterány. Setkání s předsedou klubu.

Logo Cesky Rozhlas Ostrava

News 2011 02 22Vážení přátelé, příznivci a fanoušci Tatrovek a ostravského Tatra Veteran Sport Clubu, jsem rád, že u příležitosti 40. výročí založení našeho klubu Vás mohu přivítat na našich nově vytvořených webových stránkách. 40 let činnosti klubu je úctyhodná doba, naplněna nejen pořádáním mnoha akcí, srazů či Tatra dovolených, ale také účastí na spoustě veteránských akcích doma a zahraničí.

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR oficiálně vznikl v roce 1993 jako právní nástupce původního Tatra Veteran Car Clubu Ostrava, který v nových ekonomicko-politických podmínkách  po roce 1989 de facto přežíval jen jako volné setkávání se kamarádů a přátel Tatrovek. Díky Karlu Bochenskému, který mezi původní členy klubu přivedl mě a Jaromíra Bučka, se nakonec podařilo dát klubu opět právní rámec, stali jsme se součástí Autoklubu České republiky a nastartovali nové, velmi úspěšné období klubu, které vyvrcholilo v roce 2005 pořádáním prestižní FIVA World Rally - Tour De Moravia.         

Zmapovat období od roku 1971 do současnosti, dát mu zajímavou a přehlednou internetovou formu ale není nic jednoduchého, nemluvě o časové náročnosti.