foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termíny klubových testací a retestací HV 2022

Prodloužení testací historických vozidel

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

News 2021 08 12

Již přes 6 let spolupořádáme čištění řeky Odry od přírodních překážek a odpadků. Další pracovní den je naplánován na sobotu 11. září, sraz v 8:30 v Bartošovicích za mostem (ř.km 50,2) a cíl po 16 hod. v Petřvaldíku před mostem (ř.km 36,8).

Za ty roky jsme zesplavnili a pročistili Odru mezi ř.km 61 a 25, konkr. od Kunína až do Polanky nad Odrou, což je 36 km a navíc mnoho úseků opakovaně, což činilo odhadem dalších cca 20 km. Akce vždy probíhala po dohodě a koordinaci s CHKO Poodří. A velmi rádi bychom v této tradici s kamarády a vodáky pokračovali.

Kdo by měl zájem pomoci, ozvěte se na tel. 776 445 756 (Jaromír Buček, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Připravili VK: AHOOOJ, Apači + Campanula vodáci, Čmoudík, Loděnice na Slezské, Prohnilé kýly, Tatra Veteran Sport Club Ostrava, Vodáci Odry a Olše.

 

Přátelé „vzduchem" chlazení,

naše „sekce vodní" s logistickou pomocí členů a příznivců Tatra Veteran Sport Clubu Ostrava léta organizuje m.j. „Zesplavnění a čištění Odry“. S podporou VK Ahoooj, Apačů + Campanula vodáků z Ostravy - Přívozu, Čmoudíků z Ostravy - Zábřehu, Loděnice na Ostravici (měli jsme tam několikrát ukončení sezóny) - Tzunami, Prohnilých kýl z Havířova, Vodáků Odry a Olše z Bohumína a dalších kámošů dovezeme lodě + potřebné vybavení do Bartošovic a odtud upravíme / vyčistíme plavební úsek do Petřvaldíku.

Funkčně jsme rozděleni na plovoucí:
- „TaKme-borce“ vpředu (vytýčí plavební dráhu = prořežou padlé stromy, TAhají KMEny),
- „Průvodce“ (navigují + zajišťují hlavní sběrnou flotilu, vč. vodní záchrany a holkám přetahují lodě),
- „Petkolovkyně“ (do pytlů vyloví / sesbírají PET láhve aj. nebio-odpad)
- Pozemní přepravní + stravovací zajištění

Akce, s povolením CHKO Poodří, je tímto koncipována pro rodiny s dětmi, které se mezi „Petkolovci“ pobaví, a to vše za asistence dobrovolné vodní záchranné služby téměř profesionální úrovně. Kdo jste rádi v čisté přírodě, přijďte v sobotu 11. září 2021 pomoci a budete „na vodě“.

 

Jaromír Buček

Odkaz: Info leták TaKme 2021

 

foto clanek 072